شبیه سازی جوشکاری اتصالات فلزی در اباکوس

0 خریدها
#113
instock
170,000 تومان

توضیحات

در سازه های فلزی انواع مختلفی از اتصالات وجود دارند که میتوان به برخی از آنها مانند اتصالات پیچی و یا اتصالات جوشکاری شده اشاره کرد.

در اتصالات جوشی ، دو فلز در حالت های مختلف به هم متصل می شوند. به عنوان مثال میتوان دو تیر را به همدیگر جوش داد و یا یک تیر به یک ورق جوش داده شود.

در اینجا پروژه شبیه سازی اتصال یک تیر به یک ورق فلزی انجام شده است.

این شبیه سازی با استفاده از  سابروتین فرترن انجام شده است. برای مدلسازی فلاکس حرارتی ناشی از اتصال الکترود، از سابروتین فرترن استفاده می شود.

در این روش از مدل ریاضی گلداک استفاده میگردد. و نرم افزارهای آباکوس و ویژوال استودیو به همدیگر لینک می شوند و سپس معادله گلداک ، مسیر حرکت الکترود ، سرعت حرکت الکترود و همچنین ترتیب جوشکاری در سابروتین فرترن نوشته می شود و بصورت uder defined به نرم افزار اباکوس اعمال می گردد.

 

مدلسازی اتصال جوشکاری اباکوسهمانطور که در تصویر مشاهده میکنید جوش در ۶ مسیر مختلف انجام میشود. ابتدا در قسمت طولی از وسط شروع به حرکت میکند و تا انتهای ورق می رود و سپس سایر مسیرها را به ترتیب طی میکند.

برای اجرای این فایل آباکوس حتما باید فرترن و آباکوس به هم لینک شوند در غیر اینصورت امکان اجرای مدلسازی جوش نخواهد بود.

پس از اجرای این فایل میتوانید نمودار تنش های پسماند ناشی از جوشکاری ، کانتور توزیع دما در حین جوشکاری ، منظقه HAZ جوش ، نمودار تاریخچه دمایی در هر نقطه از ورق را بدست آورید . همچنین در صورتی که با آباکوس و کد نویسی فرترن آشنایی دارید میتوانید جهت حرکت الکترود و همچنین ترتیب جوشکاری را تغییر دهید.در صورت عدم آشنایی کامل با کد نویسی فرترن و آباکوس میتوانید جهت سفارش پروژه شبیه سازی جوش در آباکوس با شماره ۰۹۱۹۴۷۲۰۶۶۲ تماس بگیرید.

 

 

جهت سفارش پروژه شبیه سازی جوش در اباکوس با شماره ۰۹۱۹۴۷۲۰۶۶۲ تماس بگیرید

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “شبیه سازی جوشکاری اتصالات فلزی در اباکوس”

کلمات کلیدی

بالا