آیین نامه جوشکاری ساختمانی ایران

22 خریدها
#
instock
تومان

توضیحات

این ایین نامه مقررات جوشکاری سازه های فولادی را در بر می گیرد و باید همراه با آیین نامه طرح سازه های فولادی مورد استفاده قرار گیرد. کاربرد ایین نامه در محدوده مهندسی عمران شامل ساختمان و پل و … است و نمیتواند در طراحی مخازن و لوله های تحت فشار مورد استفاده قرار گیرد.

هدف ایین نامه ارائه دستورالعمل های عمومی برای استفاده در شرایط متعارف است. برای حالات خاص که در گستره این ایین نامه قرار نمیگیرند میتوان از معیارهای خاص پذیرش استفاده کرد. مشروط ر اینکه این معیارها بر مبنای مستندات علمی و نظری قرار داشته باشند و توسط مهندسین مشاور به تصویب رسیده باشند.

این مستندات میتوانند تجربیات موفق گذشته ، نتایج آزمایشگاهی و تحلیل های مهندسی بر پایه نوع مصالح ، نوع بازگذاری و عوامل محیطی باشند.

مصالح پایه ای که تحت این آیین نامه جوش میشوند ، فولادهای با کربن ملایم و کم آلیاژ هستند که معمولا در ساخت سازه های فولادی مورد استفاده قرار میگیرند.

در این آیین نامه فرایندهای مختلف جوشکاری مانند جوش قوسی با الکترود روکش دار، جوش قوسی زیر پودری ، جوش قوسی با الکترود تو پودری ، ، جوشکاری گاز الکتریکی ، جوش تنگستن و … توضیح داده شده است.

مقررات عمومی:

در نقشه ها باید اطلاعات کامل جوش شامل محل ، نوع ، اندازه ساق ، طول و سایر اطلاعات لازم به وضوح نشان داده شوند. و همچنسن لازم است که جوش های کارخانه ای و کارگاهی متمایز گردند.

در قسمت دیگر از این آیین نامه جزئیات جوش درزها توضیح داده شده است.

کل این ایین نامه مشتمل بر  ۳۷۴ صفحه میباشد.

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “آیین نامه جوشکاری ساختمانی ایران”

کلمات کلیدی

بالا